Licensed to Bureau Valley High School  HY-TEK's Meet Manager 4/10/2017 07:05 PM
                       2017-4-10 Girls Invit - 4/10/2017                       
               BV, Stark Co., Rdwood, Rowva, Kew,  Weatherfield                
                                  Manlius, Il                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Spicher, Grayce              Cambridge              13.30      13.90   2  10   
  2 Konneck, Carly               Bureau Valle           13.80      14.16   2   8   
  3 Mungia, Marissa              Bureau Valle           13.50      14.30   2   6   
  4 Corcoran, Sidney             Amboy                  13.91      14.55   2   4   
  5 Corcoran, Cassidy            Amboy                  13.88      14.56   2   2   
  6 Coziahr, Mackenzie           Cambridge              13.80      15.16   2   1   
  7 Newsom, Kyssa                Bureau Valle           14.20      15.30   2 
  8 Luciani, Aja                 Annawan                15.47      15.40   2 
  9 Lay, Taylor                  Annawan                15.75      16.32   1 
 10 Plijnaar, Lucille            Galva                             16.61   1 
 11 Demetreon, Katrina           Stark County           16.45      16.77   1 
 12 Lambert, Sydney              Annawan                16.34      17.07   1 
 13 Morandini, Caterina          Galva                  16.74      17.32   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mungia, Marissa              Bureau Valle           28.70      28.75   2  10   
  2 Konneck, Carly               Bureau Valle           28.60      28.85   2   8   
  3 Stotler, Abby                Stark County           28.00      29.20   2   6   
  4 Corcoran, Sidney             Amboy                  29.50      29.22   2   4   
  5 Nuckles, Olivia              Cambridge              29.60      30.10   2   2   
  6 Ponce, Mariana               Annawan                30.58      31.34   2   1   
  7 Geary, Alex                  Bureau Valle           32.40      32.20   1 
  8 Perry, Amanda                Stark County           31.47      33.06   2 
  9 Matter, Tobi                 Cambridge              29.87      33.07   2 
 10 Lambert, Sydney              Annawan                34.21      35.07   1 
 11 Morandini, Caterina          Galva                  35.95      37.67   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Johnson, Whitney             Annawan              1:02.93    1:02.82   2  10   
  2 Nail, Julia                  Cambridge            1:05.88    1:05.61   2   8   
  3 Stromquist, Jenna            Cambridge            1:06.36    1:06.21   2   6   
  4 Williams, Ashleigh           Stark County         1:06.67    1:07.41   2   4   
  5 Foster, Madeline             Amboy                1:06.54    1:07.81   2   2   
  6 Althaus, Ashley              Amboy                1:03.50    1:08.16   2   1   
  7 Corcoran, Cassidy            Amboy                1:05.32    1:09.19   2 
  8 Wall, Savannah               Bureau Valle         1:15.00    1:12.07   1 
  9 Nuckles, Maddie              Cambridge            1:15.00    1:12.44   1 
 10 Bohm, Molly                  Bureau Valle         1:11.27    1:13.69   1 
 11 Roberts, Sam                 Bureau Valle         1:16.00    1:14.02   1 
 12 Hendrix, Chiara              Annawan                         1:15.27   1 
 13 Longabaugh, Lyla             Stark County         1:23.44    1:22.26   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hosto, Erin                  Amboy                2:34.00    2:35.56   10   
  2 Gomez, Rachel                Annawan              2:37.62    2:41.47    8   
  3 Price, Josie                 Stark County         2:46.33    2:42.12    6   
  4 Ortgeisen, Kaitlyn           Amboy                2:40.50    2:44.70    4   
  5 Nichols, Lexi                Annawan              2:50.16    2:45.60    2   
  6 Nugent, Nataleigh            Bureau Valle         2:48.66    2:46.35    1   
  7 Backer, Alicia               Bureau Valle         2:57.10    2:52.91  
  8 Full, Maddie                 Amboy                2:57.00    2:59.58  
  9 Wilson, Amanda               Cambridge            3:10.00    4:00.00  
 10 Fortino, Renee               Cambridge            3:27.65    4:15.16  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weidner, Haley               Bureau Valle         5:36.30    5:32.81   10   
  2 Grady, Megan                 Amboy                5:44.00    5:37.88    8   
  3 Ramsey, Kirstie              Annawan              5:32.00    5:51.56    6   
  4 Frail, Olivia                Stark County         5:51.80    5:55.90    4   
  5 Rumbold, Hannah              Stark County         5:55.21    6:05.58    2   
  6 Vaessen, Margaret            Amboy                6:05.00    6:13.85    1   
  7 Williams, Heather            Bureau Valle         6:26.50    6:36.53  
  8 Medley, Makenna              Cambridge            6:52.85    7:14.07  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weidner, Haley               Bureau Valle        11:46.61   11:58.69   10   
  2 Rennick, Brooke              Stark County        12:45.33   12:49.99    8   
  3 Boyle, Kelynn                Amboy               13:55.00   13:53.25    6   
  4 Anderson, Katy               Ohio                14:02.00   14:03.62    4   
  5 Williams, Hannah             Bureau Valle        14:45.00   14:48.61    2   
  6 West, Elizabeth              Stark County        14:39.57   14:54.97    1   
  7 Dennison, Alli               Stark County        15:01.00   15:22.60  
  8 Hendrix, Chiara              Annawan             16:56.47   15:35.56  
  9 Nimrick, Kaleigh             Annawan             15:01.99   15:46.22  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towne, Kaylee                Bureau Valle           19.31      19.22   10   
  2 Webster, Kaylnn              Cambridge              20.56      19.80    8   
  3 Hager, Kirsten               Annawan                17.76      20.35    6   
  4 Morrow, Madison              Bureau Valle           20.50      20.80    4   
  5 Ables, Jordan                Cambridge              22.06      20.89    2   
  6 Heberer, Jules               Annawan                21.14      21.02    1   
  7 Fortino, Renee               Cambridge              20.00      24.64  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matter, Tobi                 Cambridge                         54.99   10   
  2 Morrow, Madison              Bureau Valle           57.79      55.11    8   
  3 Towne, Kaylee                Bureau Valle           56.22      56.74    6   
  4 Hager, Kirsten               Annawan                54.32      56.94    4   
  5 Moreland, Addison            Bureau Valle                      57.72    2   
  6 Plijnaar, Lucille            Galva                  59.62    1:00.41    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bureau Valley  'A'                                  52.59      53.55   10   
     1) Endress, Marissa                2) Geary, Alex                    
     3) Mungia, Marissa                 4) Konneck, Carly                 
  2 Stark County  'A'                                   54.88      53.72    8   
     1) Hogsett, Hope                   2) Ehnle, Jenna                   
     3) Stotler, Abby                   4) Meinders, Briana               
     5) Downing, Naomi                  6) Perry, Amanda                  
  3 Cambridge  'A'                                      55.36      55.34    6   
     1) Adams, Danielle                 2) Coziahr, Mackenzie             
     3) Spicher, Grayce                 4) Nuckles, Olivia                
  4 Annawan  'A'                                        57.75      57.92    4   
     1) Lay, Taylor                     2) Luciani, Aja                   
     3) Ponce, Mariana                  4) Hager, Kirsten                 
     5) Cable, Emma                     6)                                
  5 Amboy  'A'                                          58.00    1:03.63    2   
     1) Renell, Nya                     2) Full, Maddie                   
     3) Althaus, Ashley                 4) Morrison, Emily                
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amboy  'A'                                        1:54.00    1:52.63   10   
     1) Corcoran, Cassidy               2) Corcoran, Sidney               
     3) Althaus, Ashley                 4) Pankhurst, Katelynn            
  2 Stark County  'A'                                 1:51.22    1:53.30    8   
     1) Hogsett, Hope                   2) Ehnle, Jenna                   
     3) Stotler, Abby                   4) Meinders, Briana               
     5) Downing, Naomi                  6) Perry, Amanda                  
  3 Bureau Valley  'A'                                1:55.00    1:56.87    6   
     1) Endress, Marissa                2) Mungia, Kaitlin                
     3) Newsom, Kyssa                   4) Mungia, Marissa                
  4 Cambridge  'A'                                    1:56.64    2:00.67    4   
     1) Nuckles, Olivia                 2) Coziahr, Mackenzie             
     3) Spicher, Grayce                 4) Nelson, Hunter                 
     5) Adams, Danielle                 6)                                
  5 Annawan  'A'                                      2:03.29    2:08.31    2   
     1) Lay, Taylor                     2) Luciani, Aja                   
     3) Heberer, Jules                  4) Ponce, Mariana                 
     5) Lambert, Sydney                 6) Cable, Emma                    
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amboy  'A'                                        4:24.69    4:24.47   10   
     1) Althaus, Ashley                 2) Corcoran, Cassidy              
     3) Foster, Madeline                4) Pankhurst, Katelynn            
  2 Stark County  'A'                                 4:27.42    4:28.09    8   
     1) Hogsett, Hope                   2) Price, Josie                   
     3) Ehnle, Jenna                    4) Jones, Lauren                  
     5) Rumbold, Hannah                 6) Frail, Olivia                  
  3 Annawan  'A'                                      4:35.58    4:33.95    6   
     1) Johnson, Whitney                2) Nichols, Lexi                  
     3) Gomez, Rachel                   4) Ramsey, Kirstie                
     5) Ponce, Mariana                  6) Nimrick, Kaleigh               
  4 Cambridge  'A'                                    4:41.37    4:39.62    4   
     1) Webster, Kaylnn                 2) Stromquist, Jenna              
     3) Nail, Julia                     4) Nelson, Hunter                 
  5 Bureau Valley  'A'                                4:45.00    4:47.01    2   
     1) Bohm, Molly                     2) Mungia, Kaitlin                
     3) Endress, Marissa                4) Weidner, Haley                 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Annawan  'A'                                     10:11.88   10:29.16   10   
     1) Gomez, Rachel                   2) Nichols, Lexi                  
     3) Johnson, Whitney                4) Ramsey, Kirstie                
     5) Ponce, Mariana                  6)                                
  2 Amboy  'A'                                       10:24.00   10:35.80    8   
     1) Ortgeisen, Kaitlyn              2) Grady, Megan                   
     3) Vaessen, Margaret               4) Hosto, Erin                    
  3 Stark County  'A'                                10:32.75   10:39.38    6   
     1) Rumbold, Hannah                 2) Rennick, Brooke                
     3) Frail, Olivia                   4) Jones, Lauren                  
     5) Downing, Naomi                  6) Longabaugh, Lyla               
  4 Bureau Valley  'A'                               11:12.00   11:24.63    4   
     1) Backer, Alicia                  2) Williams, Heather              
     3) Fordham, Emily                  4) Nugent, Nataleigh              
  5 Cambridge  'A'                                   12:01.66   12:15.67    2   
     1) Nelson, Kennedy                 2) Nuckles, Maddie                
     3) Nail, Julia                     4) Matter, Tobi                   
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Renell, Nya                  Amboy                4-08.00    4-08.00   10   
  2 Webster, Kaylnn              Cambridge            4-08.00    4-06.00    8   
  3 Moreland, Addison            Bureau Valle                   J4-06.00    6   
  4 Wall, Savannah               Bureau Valle                    4-00.00    4   
 -- Ables, Jordan                Cambridge                            NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hager, Kirsten               Annawan              8-00.00    8-03.00   10   
  2 Kruse, Laini                 Bureau Valle         7-00.00    7-06.00    8   
  3 Bohm, Molly                  Bureau Valle         5-00.00    5-06.00    6   
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pankhurst, Katelynn          Amboy               16-11.00   16-06.00   10   
  2 Moreland, Addison            Bureau Valle        15-10.00   15-05.75    8   
  3 Hogsett, Hope                Stark County        14-10.50   15-04.00    6   
  4 Spicher, Grayce              Cambridge           15-08.00   15-03.50    4   
  5 Plijnaar, Lucille            Galva               12-00.00   14-08.25    2   
  6 Stromquist, Jenna            Cambridge           15-04.00   14-05.50    1   
  7 Corcoran, Sidney             Amboy               14-07.50   14-05.00  
  8 Konneck, Carly               Bureau Valle        15-00.00   13-10.75  
  9 Roberts, Sam                 Bureau Valle        13-04.00   13-06.50  
 10 Lambert, Sydney              Annawan             12-10.00   13-01.00  
 11 Cable, Emma                  Annawan             13-11.00   12-07.00  
 12 Full, Maddie                 Amboy                          12-06.25  
 13 Morandini, Caterina          Galva                9-04.50    8-02.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moreland, Addison            Bureau Valle        32-02.00   30-09.50   10   
  2 Pankhurst, Katelynn          Amboy               32-11.00   30-05.00    8   
  3 Downing, Naomi               Stark County        32-04.00   29-10.50    6   
  4 Williams, Ashleigh           Stark County        31-00.00   29-04.00    4   
  5 Ramsey, Kirstie              Annawan             29-09.50   28-11.00    2   
  6 Nelson, Hunter               Cambridge           30-09.00   28-09.00    1   
  7 Endress, Marissa             Bureau Valle        31-03.50   28-06.25  
  8 Towne, Kaylee                Bureau Valle        29-05.50   28-03.50  
  9 Lambert, Sydney              Annawan             27-05.25   26-07.50  
 10 Lay, Taylor                  Annawan             28-03.75   25-01.50  
 11 Longabaugh, Lyla             Stark County        25-01.00   22-10.50  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barnett, Saige               Bureau Valle        36-00.50   38-02.00   10   
  2 Jacobs, Lexie                Bureau Valle        35-11.50   35-06.00    8   
  3 Ehnle, Jenna                 Stark County        34-05.00   35-01.25    6   
  4 Coziahr, Mackenzie           Cambridge           29-00.00   30-05.25    4   
  5 Wexell, Emilyann             Galva               27-08.00   28-08.25    2   
  6 Wiley, Lexi                  Cambridge           29-02.00   28-05.25    1   
  7 Hicks, Allison               Amboy               26-09.00   28-00.50  
  8 Perez, Gabby                 Annawan             27-05.00   27-06.50  
  9 Renell, Nya                  Amboy                          26-03.50  
 10 Jaquez, Destiny              Annawan             24-03.00   25-10.50  
 11 Kahly, Jasmine               Ohio                24-00.00   25-04.50  
 12 Morales, Makayla             Stark County        28-05.00   24-11.50  
 13 Funderberg, Madison          Ohio                23-00.00   24-07.25  
 14 Demetreon, Katrina           Stark County        24-06.00   23-08.50  
 15 Hinerichsen, Chloe           Cambridge           21-01.00   22-08.75  
 16 Heberer, Jules               Annawan             20-03.00   21-09.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barnett, Saige               Bureau Valle          107-08  104-09.50   10   
  2 Jacobs, Lexie                Bureau Valle           99-02  100-06.50    8   
  3 Wiley, Lexi                  Cambridge              84-01   81-02.75    6   
  4 Evans, McKenzie              Stark County           75-02      79-07    4   
  5 West, Elizabeth              Stark County           79-03      73-04    2   
  6 Wilson, Amanda               Cambridge              66-01      72-04    1   
  7 Renell, Nya                  Amboy                             71-03  
  8 Miller, Maggie               Annawan                63-07   70-05.50  
  9 Hicks, Allison               Amboy                  68-11      67-11  
 10 Wexell, Emilyann             Galva                  65-01   67-02.75  
 11 Morales, Makayla             Stark County           64-04      63-06  
 12 Ross, Kellyanne              Annawan                52-09      61-01  
 13 Hinerichsen, Chloe           Cambridge              63-06      59-08  
 14 Smith, Brooklyn              Annawan                47-10   56-09.50  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Bureau Valley              185        2) Amboy                     100   
    3) Cambridge                   89        3) Stark County               89   
    5) Annawan                     72        6) Galva                       5   
    7) Ohio                         4